Casa Los Frailes

Rodzinna posiadłość od 1771

Casa Los Frailes wzięła swoją nazwę od Zakonu Jezuitów (frailes w języku hiszpańskim), którzy zamieszkiwali posiadłość przez dwa wieki (od XVI do XVIII). W 1767 roku król Hiszpanii Karol III, po zamieszkach w Esquilache, wydalił Zakon Jezuitów i skonfiskował wszystkie ich nieruchomości i bogactwa. Cztery lata później, w 1771 roku, jeden z przodków obecnych właścicieli nabył majątek na publicznej aukcji. Od tego czasu, czyli od około 250 lat, posiadłość Casa Los Frailes należy do rodziny Velázquez, będącej dziś 13 pokoleniem.

Casa los Frailes to rodzinna posiadłość, na której 162 hektarach oprócz winnic znajdziemy śródziemnomorski las, gaje oliwne i migdałowce. Winnica już w 2002 roku, jako jedna z pierwszych w Hiszpanii, otrzymała certyfikat ekologiczny – jej winnice są nie tylko klasyfikowane jako organiczne ale również w stu procentach uprawiane biodynamicznie.

W winnicy położonej 650-700 metrów nad poziomem morza znajdziemy głównie stare krzewy Monastrell (średni wiek to ponad 40 lat). Brak nawadniania w połaczeniu z bardzo wapienną glebą i wielkim poszanowaniem dla ziemii pozwala na uzyskanie wyjątkowych win. 

Wina tego producenta

Nie znaleziono żadnych wyników

Nie znaleziono szukanej strony. Proszę spróbować innej definicji wyszukiwania lub zlokalizować wpis przy użyciu nawigacji powyżej.