Frerejean Freres

Twórcy szampana, trzej bracia: Guillaume, Richard i Rodolphe Frerejean-Taittinger, pochodzą ze słynnego francuskiego rodu armatników, którzy zaopatrywali w armaty francuską armię broniącą regionu przed Prusami pod wodzą Napoleona Bonaparte. Filozofia braci Frerejean-Taittinger opiera się na na głęboko zakorzenionym dziedzictwie rodzinnym i lokalnej wiedzy, małej produkcji przy jednocześnie wielkim szacunku dla ziemi, co pozwala im tworzyć rzemieślniczy szampan inspirowany esencją Szampanii.

Dom Frerejean Frères położony jest między winnicami w wiosce Avize w regionie Grand Cru. Winorośle rosnące w Avize, znanym z kredowych, oceanicznych gleb, rodzą Chardonnay o wyjątkowej mineralności odznaczającej się w Frerejean Frères cuvées. Wytworzenie butelki Frerejean Frères zajmuje co najmniej pięć lat, a w przypadku niektórych cuvées nawet dwanaście! Szampany Frerejean Frères to wina opowiadające o charakterze wzgórz Côte des Blancs – są zarówno złożone, jak i eleganckie.

Frerejean Frères można spotkać w najbardziej znanych restauracjach, prestiżowych hotelach i luksusowych punktach sprzedaży na całym świecie. Oficjalny szampan Michelin na lata 2020-2022.