Matarromera

Winnica Matarromera znajduje się w Złotej Mili nad rzeką Duero w samym sercu Ribera de Duero. Winnice są usytuowane na północnym zboczu doliny Duero, pomiędzy Valbuena de Duero i Olivares de Duero. Wszystkie wina to w 100% Tempranillo. Matarromera to również ucieleśnienie jakości – wszystkie winogrona zbierane są ręcznie. Jako symbol regionu D.O. Ribera Del Duero – jednego z najznamienitszych regionów winnych w Hiszpanii, Matarromera regularnie znajduje się w najważniejszych zestawieniach winnych na świecie, w tym „Top 100 winnic na świecie” autorstwa magazynu Wine & Spirits, a jej wina znajdują się w kartach setek restauracji należących do wielkiej rodziny Przewodnika Michelin.

Winnica Matarromera jest aktywnym członkiem konsorcjum Winnice Dla Ochrony Klimatu, kierując strategią krajowego sektora winiarskiego w celu ochrony środowiska. Grupa Matarromera inwestuje 30% przychodu netto w Badania i Rozwój (R&D) – to większy procent niż jakakolwiek inna firma na świecie.

W chwili obecnej Matarromera prowadzi lub bierze udział w 30 projektach badawczych w dziedzinie zrównoważonego rozwoju środowiska. Winnica Matarromera jest uwielbiana przez hiszpańską rodzinę królewską, a Matarromera Crianza serwowana była na ślubie obecnego króla Filipa VI.